Дома Настани
Настани
Активирање на урбани заедници
Понеделник, 28 Мај 2018 12:45

opstina-stip-zgrada-3Урбаните заедници повторно се интегрираат и вклучуваат во работата на Општина Штип. Во изминатите неколку години урбаните заедници биле во целост запоставени и оставени да служат само на хартија. Општина Штип сега се залага за нивно обновување и континуирано одржување.

Повеќе...
 
Реконструкција на тротоар на Булевар „ЈНА“
Понеделник, 21 Мај 2018 12:16

trotoar Bul JNA-1Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, изврши увид во реконструкцијата на тротоарот на Булевар „ЈНА“ во населбата Осми Ноември, каде после предолг период, повторно се вложува во инфраструктурата. Имено, деновиве работните единици на ЈП „Стипион 2011“ работат на реконструкција на еден од тротоарите на Булевар „ЈНА“, којашто беше и повеќе од потребна.

Повеќе...
 
Одбележување на 20 мај - Ден на македонските пожарникари
Петок, 18 Мај 2018 13:10

Den-pozharnikari-1Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, изврши увид во објектот на територијалната против-пожарна единица при Општина Штип и се вклучи во одбележувањето на месецот и Денот на пожарникарството. Имено, во текот на целиот месец мај преку активности на ТППЕ се одбележуваше месецот на пожарникарството.

Повеќе...
 
Пречек на Европскиот шампион Емил Павлов
Недела, 13 Мај 2018 21:19

Emil Pavlov-1Вечерва на свечениот пречек на Европскиот шампион во карате Емил Павлов во големата сала во Општина Штип,присуствуваа градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, претседателот на Советот на Општина Штип, Јане Миланов и советниците во Совет на Општина Штип.

Повеќе...
 
Отворање на ЕУ парк во Штип
Сабота, 12 Мај 2018 14:20
EU park-1Денеска во Штип е централната прослава на Ден на Европа, којашто се случува во центарот на Штип. На плоштадот Слобода беше отворен ЕУ парк од страна на градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, премиерот на РМ, Зоран Заев, како и шефот на делегацијата на ЕУ во РМ, Самуел Жбогар.
Повеќе...
 
Асфалтирана улица бр. 6 во населба Баби
Сабота, 12 Мај 2018 12:20
asfalt UL6 Babi-1Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, изврши увид во асфалтирањето на улица бр. 6 во населба Баби.
Асфалтирањето на оваа улица следува по поставувањето водоводна и канализациона линија на истата, како и по асфалтирањето на соседната улица 7. Станува збор за улици кај коишто населението одамна си ги платило комуналните давачки и одамна требало да бидат асфалтирани. Сега конечно тоа е реализирано.
Повеќе...
 
Присуство на работилница „Каква Македонија сакам?“
Петок, 11 Мај 2018 16:33

rabotilnica Mak-1Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, присуствуваше на работилницата „Каква Македонија сакам?“ организирана од страна на ЦИВИЛ во партнерство со Фондацијата Хајнрих Бел од Германија. Во работниот дел од настанот се отвори дискусија за можностите за граѓанско учество во

Повеќе...
 
Средба со делегација од Општина Стражица од Република Бугарија
Четврток, 10 Мај 2018 14:36

Strazica BG-1Денеска во посета на Општина Штип е делегација од Општина Стражица од Република Бугарија. Посетата е во насока на продолжување на соработката помеѓу двете Општини. Претставниците од делегацијата од Општина Стражица посетија неколку локации и институции во Општина Штип, меѓу кои и ОМЦ „Киро Глигоров“. Дел од делегацијата се заменик-градоначалничката Катја Петрова и советничката задолжена за проекти и програми Красимира Желјаскова.

Повеќе...
 
Турнир за деца со посебни потреби „Кежо 2018“
Среда, 09 Мај 2018 12:52

turnir Kezho 2018-1Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, присуствуваше на отворањето на спортскиот турнир за деца со посебни потреби „Кежо 2018“.

Повеќе...
 
Одржана показна вежба на градски стадион во Штип
Недела, 06 Мај 2018 15:04

pokazna vezba-1Денеска во рамки на одбележувањето на Денот на полицијата, на градскиот стадион во Штип, припадниците на МВР ги презентираа своите можности преку низа показни вежби, на коишто присуствуваа претседателот на Влада на РМ, Зоран Заев, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, како и градоначалникот на Општина Штип,

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Следно > Крај >>

Страница 24 од 37

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Ноември 2019
П В С Ч П С Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize