Дома Настани
Настани
Асфалтиран крак од ул. „Партизанска“ кај Дом на млади
Вторник, 07 Јуни 2016 14:07

Partizanska1Општина Штип продолжува со инвестиции во инфраструктурата. Асфалтиран е крак од улицата „партизанска“, од спојот со булевар „Гоце Делчев“ па се до подвзоникот кај автобуската станица. Асфалтираниот крак поминува покрај Дом на млади и инветсицијата е во вредност од 1.1 милион денари.

Повеќе...
 
Покриен градскиот пазар
Вторник, 07 Јуни 2016 13:20

pazar1ЈП „Исар“ инвестираше над 14 милиони денари. Конструирани се 14 дуќани и направени нови 120 продажни места за пазарџиите. Ова е прва реконструкција на градскиот пазар од неговата изградба во 1985 година.

Повеќе...
 
Александра Јанева по втор пат победник на Макфест
Понеделник, 06 Јуни 2016 07:43

makfest1 resizeАлександра Јанева по втор пат е победник на Макфст 2016 со песната „За сто години“ која ја потпиша Ристо Самарџиев. Таа воедно ја доби и наградата за најдобра вокална интерпретација која од годинава се вика „Драган Каранфиловски-Бојс„ и секако првата наградаод 10.000 евра.

Повеќе...
 
Прва фестивалска вечер на „Макфест 2016“
Петок, 03 Јуни 2016 11:10

Makfest1-1Во Штип синоќа се одржа првата полуфинална вечер на „Макфест 2016“. На сцената на 31. издание на македонскиот фестивал на забавна музика во придружба на ревискиот оркестар на МРТВ настапија 15 изведувачи од земјата и од странство.

Повеќе...
 
Асфалтирана улицата „Енгелсова“ во населбата Осми ноември
Четврток, 02 Јуни 2016 10:33

Engelsova1Продолжува асфалтирањето и реконструкцијата на улици во централното градско подрачје на Штип. По завршување на Партизанска кај Домот на млади, асфалтирана е главната улица во населбата 8-ми ноември :

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 11 12 13 Следно > Крај >>

Страница 13 од 13

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Септември 2017
П В С Ч П С Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize