Честитка по повод празникот Божик

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, по повод големиот христијански празник Рождество Христово Божиќ, до митрополитот на Брегалничката Епархија, Иларион, и до сите верници од православна вероисповед упати честитка, во која се вели: „Почитувани сограѓани, Упатувам искрени честитки за Рождеството Христово Божиќ до сите вас, кои го чествувате овој голем православен христијански празник, во мое…