Дома Урбанизам, градежништво и ЗЖС Пријава до градежна инспекција
Пријава до градежна инспекција

– Центар за услуги на граѓаните , шалтер бр.  1

Се пополнува пријава до градежна инспекција (готов образец се добива во општината) .

Врз основа на извршениот увид на лице место градежниот инспектор може да издаде:

  • Решение со кое се наредува прекинување на натамошна градба.
  • Решение со кое се наредува отстранување на објект или негов дел.
  • Решение за отстранување на привртемен објект.

Одредувањето на рокот е во зависност од тежината на предметот и е право на инспекторот, но најдоцна во рок од 8 дена.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2019
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize