Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Соопштенија
Соопштенија
Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Четврток, 17 Јануари 2019 15:02

Општина Штип целосно ги демантира лагите на опозициската партија која се обидува да наметне лажна слика за состојбите во градот.

Во изминатиот период јавните претпријатија со своите капацитети беа на терен и за време на снежните наности се чистеа улиците во градот, општината и оние коишто беа потешко достапни. ЈП „Исар“ со над 90 вработени ги чистеше тротоарите во централното градско подрачје и во периферниот дел, со цел непречено движење, за што сведоци се и самите граѓани.

Повеќе...
 
Честитка по повод големиот христијански празник Божиќ до верниците од православна вероисповед
Петок, 04 Јануари 2019 14:38

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска, по повод големиот христијански празник Рождество Христово Божиќ, до митрополитот на Брегалничката Епархија, Иларион, и до сите верници од православна вероисповед упати честитка, во која се вели:

Повеќе...
 
Известување до спортисти и спортски работници
Среда, 26 Декември 2018 15:16

opstina-stip-zgrada-4Општина Штип ги известува спортистите и спортските работници дека крајниот рок за доставување на пријавите е до 28.12.2018 година (петок) до Комисија за спорт во Општина Штип. Пријавите кои ќе пристигнат по 28.12.2018 година (петок) нема да бидат предмет на разгледување.

Повеќе...
 
Честитка по повод христијанскиот празник Божиќ
Вторник, 25 Декември 2018 16:39

Blagoj BocvarskiПочитувани,

Градоначачникот на Општина Штип, Благој Бочварски упати честитка по повод христијанскиот празник Божиќ, во која се вели:

Повеќе...
 
Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Сабота, 22 Декември 2018 14:32

Почитувани,

Очигледно ВМРО-ДПМНЕ не може да излезе од сопствената криминална матрица, која ја градеше цела деценија врз грбот на граѓаните!

Времето во кое се договараа провизии, се местеа тендерски постапки, се монтираа судски случаи и се спороведуваше селективна правда - ЗАВРШИ!

Повеќе...
 
Поздравно обраќање, 19 декември празник „Свети Никола“
Среда, 19 Декември 2018 14:40

Blagoj BocvarskiВаше Високо-пресвештенство, Митрополит брегалнички, Господин Иларион,

Почитувани архиереи и свештеници,

Драги сограѓани,

Дами и господа,

 

Дозволете најпрво од свое лично и од име на Општина Штип да го честитам големиот христијански празник Св. Никола. Нека ни е честит денот и вековит Патронот на градот!

Повеќе...
 
Писмена реакција на прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Четврток, 13 Декември 2018 15:04
  1. Почитувани,
  2. Залудни се обидите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ и советникот Љубе Здравков да ја манипулираат штипската јавност, очајнички обидувајќи се да добијат политички поени кај граѓаните.
  3. Граѓаните и вработените во ТППЕ Штип знаат дека токму ВМРО-ДПМНЕ 10 години немаше слух за овие вработени.
  4. Граѓаните треба да знаат дека Територијалната противпожарна единица има повеќе вработени од тоа што е потреба за територијата на Општина Штип и Општина Карбинци.
Повеќе...
 
Писмена реакција на прес конференција на советник во Совет на Општина Штип
Четврток, 22 Ноември 2018 15:35

Лицемерието на советникот Љубе Здравков и ВМРО-ДПМНЕ нема крај.

Ова раководство на ФК Брегалница врати 1.500.000 денари или повеќе од 25.000 евра долгови оставени од времето на криминалите на ДПМНЕ. Време во кое ФК Брегалница имаше речиси двојно поголеми буџети, а нижеше неуспеси и излезе од прва лига.

Повеќе...
 
Писмена реакција на прес конференција на советник во Совет на Општина Штип
Среда, 21 Ноември 2018 15:36

Општина Штип го решава проблемот со сообраќајниот метеж во централното градско подрачје, за разлика од претходната локална власт која беше нем набљудувач на состојбите во сообраќајот.

Покрај изградбата на паркинг платформа која обезбедува 40 паркинг места и редовните контроли на ЈП „Стипион 2011“ во координација со МВР кои предвидуваат санкции за оние непрописно паркирани автомобили, ја информираме јавноста дека Совет на Општина Штип ќе одлучува само за неколку ставки кои се проблематични.

Повеќе...
 
Известување за продолжено работно време во општина Штип
Среда, 10 Октомври 2018 14:17

opstina zgrada-2 resizeПочитувани,

Ве известуваме дека локалите во општина Штип на 11.10.2018 г., (четврток) ќе работат со продолжено работно време по повод државниот празник, Ден на народното востание. Работното време ќе биде продолжено за 2 часа, односно ќе се работи до 03:00 часот по полноќ.

 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 10 од 13

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Октомври 2021
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize