Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Соопштенија
Соопштенија
Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Петок, 19 Април 2019 14:27

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ се одлучни да критикуваат по секоја цена. Прво со месеци критикуваа зошто нема стационар, иако имаа осум години да го решат проблемот со бездомните кучиња, а сега реагираат зошто проблемот е решен.

Повеќе...
 
Честитка по повод Меѓународниот ден на Ромите - 8 Април
Понеделник, 08 Април 2019 13:20

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упатува честитки по повод Меѓународниот ден на Ромите – 8 Април, на сите сограѓани од ромската заедница.

„Во мое име и во име на Општина Штип на сите наши сограѓани од ромската етничка заедница им го честитам Меѓународниот ден на Ромите – 8 Април. Штип е прогласен за најпријателска ромска Општина, што покажува дека сме на вистинскиот пат за градење на едно општество за сите.

Повеќе...
 
Продолжено работно време на 22.03.2019, по повод празникот Чет’рсе
Петок, 22 Март 2019 10:13

opstina-stip-zgrada-3Почитувани,

Ве известуваме дека по повод празникот Чет’рсе на 22.03.2019 г., (петок) угостителските објекти и локалите ќе имаат продолжено работно време за 2 часа, поточно до 3 часот по полноќ, додека оние локали коишто се во станбен објект ќе имаат продолжено работно време до 2 часот по полноќ.

 
Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Вторник, 12 Март 2019 14:55

Општина Штип има договор за донација со ЈП „Државни патишта“ со кој е корисник на дрвна маса исечена од експресниот пат Штип-Радовиш.

Повеќе...
 
УСЛОВИ ЗА ДОБИВАЊЕ МЕСТА НА КОИ МОЖАТ ДА СЕ ИСТАКНУВААТ ИЗБОРНИ ПЛАКАТИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019
Петок, 01 Март 2019 10:11

opstina-stip-zgrada-3            Врз основа на член 78 став 5 од Изборниот законик („Службен весник на РМ“, број 32/14-пречистен текст, 196/15, 35/16, 31/2015, 196/2015, 35/2016, 97/2016, 99/2016, 136/2016, 142/2016, 57/2017, 67/2017, 125/2017, 35/2018, 99/2018, 140/2018, 208/2018, 27/2019) и член 2 став 2 од Одлуката за утврдување на местата на кои можат да се истакнуваат изборни плакати („Службен гласник на Општината Штип“, број 09/06 и 07/11), Градоначалникот на Општина Штип, на 25.02.2019 година утврди

 

У С Л О В И

ЗА ДОБИВАЊЕ МЕСТА НА КОИ МОЖАТ ДА СЕ ИСТАКНУВААТ

ИЗБОРНИ ПЛАКАТИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

 

1.Место за итакнување на изборни плакати може да добие секоја регистрирана политичка партија самостојно, коалиции, како и група избирачи (во понатамошниот текст: подносител на листа за кандидат за претсатедател на Републиката) врз основа на одобрение од Градоначалникот на Општината Штип.

Повеќе...
 
Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Вторник, 26 Февруари 2019 14:43

opstina-stip-zgrada-3Ја информираме јавноста дека, по истекот на 3 месеци (согласно член 82 став 2) на вработените на определено работно време во образованието, им се продолжи договорот за вработување со анекс договор до распишување на јавен оглас.

Повеќе...
 
Реакција на денешното соопштение на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Петок, 22 Февруари 2019 15:58

Општина Штип работи по пропишаните законски регулативи во државата и ниту една постапка или процес донесени од општинските служби не подлежи на беззаконие, за тоа можат граѓаните да се уверат преку јавните и транспарентни постапки.

Градежните активности на споменатата локација се изведуваат во склад со законските одредби од законот за градење и тоа може да се провери во секој момент.

Повеќе...
 
Писмена реакција на прес конференција на советник од редовите на ОК ВМРО ДПМНЕ Штип
Понеделник, 28 Јануари 2019 15:37

Иронично е тоа што советникот Јорданов од редовите на ВМРО-ДПМНЕ зборува за покренување на иницијатива за решавање на овој проблем, којшто изминатите 8 години немо го набљудуваше и немаше слух за вистинските потреби на граѓаните.

Општина Штип и локалната власт ги решава темелно и суштински потребите на граѓаните!

Повеќе...
 
Писмена реакција на прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Четврток, 24 Јануари 2019 13:35

За информација на граѓаните и на опозициската партија, во период на ладни температури и врнежи од снег, невозможни се градежни зафати.

Во идниот период, се очекува затоплување и секако локалната власт ќе продолжи со реализирање на многу проекти коишто се барање на граѓаните, како и коритото на река Отиња.

Повеќе...
 
Реакција на денешната писмена реакција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Вторник, 22 Јануари 2019 16:02

Почитувани сограѓани,

ВМРО-ДПМНЕ помеша метри квадратни со денари!

На ВМРО-ДПМНЕ им порачуваме кога испраќаат реакции со кои се манипулираат граѓаните, точно да ги проверат податоците кои ги изнесуваат во јавноста.

На двете сметки јасно се гледа дека се работи за различна квадратура на објект.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 9 од 13

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Октомври 2021
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize