Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Соопштенија
Соопштенија
Честитка по повод празникот Курбан Бајрам
Недела, 11 Август 2019 14:21

opstina-stip-zgrada-3Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, до сите верници од муслиманска вероисповед испраќа топла и срдечна честитка.

„Дозволете ми на сите припадници на Исламот да им посакам овој празник - Курбан Бајрам да им донесе мир, спокој и бериќет. Во суштината на овој голем празник е идејата дека добрината треба да биде водилка во спроведувањето на секојдневните активности и интеракциите со нашето опкружување. Сите ние го прифаќаме принципот наша главна оставштина да биде добрината која ќе ја почувствуваат сите во општеството, а особено оние на кои им е најпотребна нашата помош.

Повеќе...
 
Чествување на 2. Август - Илинден
Четврток, 01 Август 2019 12:33

opstina-stip-zgrada-3По повод одбележувањето на Денот на Републиката, годишнините од Илинденското востание и одржувањето на АСНОМ, Градоначалникот на Штип, Благој Бочварски, на 02 август 2019 (петок) Ве поканува на чествување изразено преку:

Повеќе...
 
Реакција на денешното обраќање на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Вторник, 09 Јули 2019 14:13

Izjava-09072019Општина Штип заедно со Владата влегува во процес на изградба на најзначајниот и најпосакуван објект за штипјани, БРАНА НА РЕКАТА ОТИЊА.

Браната за Општина Штип и за граѓаните е многу значајна и таа носи економски развој на градот во наредните 15, 20 па и повеќе години.

Носи трајно добро за денешните и идните генерации и е многу значајна заради тоа што многу претходни генерации во изминатите 35 години не успевале да најдат начини, можности, средства, политичка воља да изработат проекти за да се изгради ова вештачко езеро во близината на градот.

Повеќе...
 
Известување за прскање против комарци
Вторник, 02 Јули 2019 13:57

opstina-stip-zgrada-3На ден 03.07.2019 год. (Среда-наутро) Општина Штип преку овластена фирма, на територијата на општината Штип ќе спроведе тереистичка дезинсекција со цел уништување на комарците. Запрашувањето ќе се врши во периодот од 02 до 07 часот наутро, со апаратура за УЛВ ладно запрашување.

Со дезинсекцијата ќе бидат опфатени зелените површини во општина Штип, подрачјата по течението на реките Брегалница и Отиња, застојни води и подрачја околу каналиниот систем на трериторијата на општината, урбаните населби и локалитети.

Повеќе...
 
Писмена реакција на ГДУ
Понеделник, 01 Јули 2019 14:44

opstina-stip-zgrada-3ГДУ со вакви соопштенија го потврдува фактот дека се однесуваат несериозно и без никакви анализи излегуваат во јавност.

На овој проект работеле сериозни проектанти, сообраќајни инженери и градежни инженери.

Повеќе...
 
Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Петок, 21 Јуни 2019 13:52

opstina-stip-zgrada-3Опозициската ВМРО-ДПМНЕ кога обвинува за интензитетот на реализирање на проектите на сегашната локална власт, треба да одговори на јавноста зошто за време на осумгодишното владеење на локално ниво не направи ниту еден чекор за да го реши проблемот со водоснабдување на граѓаните во населбата Каваклија.

Повеќе...
 
Реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Понеделник, 10 Јуни 2019 13:29

opstina-stip-zgrada-3Единствениот виновник и одговорен за тоа што Штип и штипјани немаат градски базен е ВМРО-ДПМНЕ!

Опозициската ДПМНЕ да одговори на граѓаните зошто кога беа власт распродаваа државни имоти како да се нивна лична сопственост и правеа договори во „четри очи“ далеку од очите на јавноста.

Повеќе...
 
Честитка по повод празникот Рамазан Бајрам
Понеделник, 03 Јуни 2019 14:18

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упатува честитки по повод празникот Рамазан Бајрам, на граѓаните од исламската вероисповед во која се вели:

„Ви го честитам големиот празник Рамазан Бајрам на вас, граѓаните од исламската вероисповед во мое име и во на Општина Штип со искрени желби за понатамошен успех на личен и професионален план.

Повеќе...
 
Честитка по повод 24 мај – Денот на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј“
Четврток, 23 Мај 2019 14:01

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упатува честитки по повод 24 мај- Денот на сесловенските просветители Кирил и Методиј, во која се вели:

„Ми претставува особена чест и задоволство да го честитам претстојниот празник Кирил и Методиј“ – Денот на сесловенските просветители.

Повеќе...
 
Честитка по повод 23 мај-Национален ден на Власите
Четврток, 23 Мај 2019 14:00

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упатува честитки по повод 23 мај- Национален ден на Власите, во која се вели:

„ Дозволете ми на почетокот да го честитам денешниот ден, 23 мај – Националниот ден на Власите, на сите вас мои сограѓани, припадници на влашката заедница.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 7 од 13

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Октомври 2021
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize