Дома Соопштенија
Соопштенија
Писмена реакција на прес конференција на советник во Совет на Општина Штип
Среда, 21 Ноември 2018 15:36

Општина Штип го решава проблемот со сообраќајниот метеж во централното градско подрачје, за разлика од претходната локална власт која беше нем набљудувач на состојбите во сообраќајот.

Покрај изградбата на паркинг платформа која обезбедува 40 паркинг места и редовните контроли на ЈП „Стипион 2011“ во координација со МВР кои предвидуваат санкции за оние непрописно паркирани автомобили, ја информираме јавноста дека Совет на Општина Штип ќе одлучува само за неколку ставки кои се проблематични.

Повеќе...
 
Известување за продолжено работно време во општина Штип
Среда, 10 Октомври 2018 14:17

opstina zgrada-2 resizeПочитувани,

Ве известуваме дека локалите во општина Штип на 11.10.2018 г., (четврток) ќе работат со продолжено работно време по повод државниот празник, Ден на народното востание. Работното време ќе биде продолжено за 2 часа, односно ќе се работи до 03:00 часот по полноќ.

 
Честитка по повод 11 Октомври Ден на народното востание
Среда, 10 Октомври 2018 14:00

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, упатува честитка до сите граѓани на општина Штип, по повод денот 11 Октомври Ден на народното востание, во која се вели:

„Почитувани

Дозволете да го честитам Денот на народното востание – 11 Октомври на сите мои сограѓани.

Ова е денот кој треба да нè потсетува на храброста и одважноста на нашите предци и на она што го наследивме од нив, а тоа е одлучноста да се спротивставиме на злите и деструктивни сили и заедно да работиме за од Македонија да направиме подобро место за живеење.

Повеќе...
 
честитка по повод Ден на независноста 8 септември
Петок, 07 Септември 2018 10:12

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, упатува честитка до сите граѓани на општина Штип, по повод денот на независноста на Република Македонија – 8 септември, во која се вели:

„Дозволете ми во мое лично име и во име на Општина Штип да ви го честитам 8 септември – Денот на независноста на Република Македонија, Денот на историското „ДА“ на граѓаните на Република Македонија кое значеше независна, самостојна и суверена држава.

Повеќе...
 
честитка по повод големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица
Понеделник, 27 Август 2018 09:08

opstina-stip-zgrada-3Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, упати честитка до сите верници од православна вероисповед, по повод големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица, во која се вели:

„Дозволете во мое лично име и во име на Општина Штип до сите православни верници да упатам искрени честитки по повод овој голем празник, со желби за добро здравје, мир и благосостојба.

Повеќе...
 
Честитка по повод празникот Курбан Бајрам
Вторник, 21 Август 2018 14:28

opstina zgrada-2 resizeГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска по повод празникот Курбан Бајрам упати честитка до сите верници од исламската вероисповед во Република Македонија, во која се вели:

Повеќе...
 
честитка по повод Ден на АРМ
Петок, 17 Август 2018 12:19

BlagojBocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска по повод Ден на Армијата на Република Македонија упати честитка до припадниците на АРМ и на граѓаните на Република Македонија, во која се вели:

Повеќе...
 
честитка по повод големиот празник Илинден
Четврток, 02 Август 2018 10:53

Blagoj BocvarskiПочитувани,

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска по повод големиот празник Илинден упати честитка до сите граѓани на општината Штип, во која се вели:

Повеќе...
 
Повик за голема граѓанска прослава: Македонија во НАТО и ЕУ
Петок, 13 Јули 2018 09:47

Proslava-MK-NATO-EU-01Македонија вчера оствари историски успех – доби покана за влез во НАТО.

Врвните стратешки цели и интереси на нашата земја конечно се остваруваат. Македонија станува триесеттата членка на НАТО, а македонското знаме ќе се вее пред седиштето на НАТО во Брисел.

Повеќе...
 
Честитка по повод Рамазан Бајрам
Четврток, 14 Јуни 2018 12:08

BlagojBocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска по повод големиот верски празник Рамазан Бајрам упати честитка до сите верници од исламската вероисповест во општината, во која се вели:

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Следно > Крај >>

Страница 6 од 9

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Ноември 2019
П В С Ч П С Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize