Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Соопштенија
Соопштенија
Писмена реакција на прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ
Четврток, 23 Јануари 2020 15:20

ВМРО-ДПМНЕ нема право да зборува за гасификација поради тоа што нивниот ефект во однос на гасификацијата за Штип е еднаков на НУЛА.

Општина штип инвестира во проектирање на гасификација преку три проекти, основен, идеен и инфраструктурен проект, нешто за што ВМРО-ДПМНЕ не ни знаеше дека воопшто треба да се прави.

Повеќе...
 
Честитка по повод празникот Богојавление – Водици до верниците од православна вероисповед
Недела, 19 Јануари 2020 10:35

Blagoj Bocvarski 02Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, за големиот христијански празник Богојавление – Водици, до митрополитот на Брегалничката Епархија, Иларион, и до сите верници од православна вероисповед упати честитка, во која се вели:

Повеќе...
 
Писмена реакција на прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Вторник, 14 Јануари 2020 15:21

Вашата грижа за проблемите во градот ја видовме во изминатите 10 години, посебно што имавте два мандати да го санирате и овој но и многу други проблеми во општина Штип.

Општина Штип прави напори до големиот христијански празник Богојавление-Водици проблемот со колекторската цевка да биде саниран, нешто за што вие не се ни обидовте да го решите.

 
Честитка по повод празникот Божик
Вторник, 07 Јануари 2020 12:44

BlagojBocvarski02Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, по повод големиот христијански празник Рождество Христово Божиќ, до митрополитот на Брегалничката Епархија, Иларион, и до сите верници од православна вероисповед упати честитка, во која се вели:

Повеќе...
 
Новогодишно обраќање на градоначалникот Благој Бочварски
Вторник, 31 Декември 2019 08:18

Blagoj BocvarskiПочитувани штипјани,

Пред нас е Новата 2020 година – година на нови предизвици и нови успеси на нашиот град.

И во 2020 година ќе продолжиме да работиме како отворена Општина  на реализирањето на мноштво проекти кои ќе придонесат за дополнително зголемување на квалитетот на живеење во Штип.

Повеќе...
 
Јавна презентација и јавна анкета По предлог Локална урбанистичка планска документација КО Караорман
Вторник, 24 Декември 2019 15:36

СООПШТЕНИЕ

За организирање на јавна презентација и јавна анкета

По предлог Локална урбанистичка планска документација КО Караорман - вон градежен реон, КП бр. 557/1, Општина Штип со тех. бр. 17/19 , изработен од

ЈП “СТИПИОН 2011” Штип.

Опфатот е дефиниран :

  • Од север граничи со КП бр.620, КО Караорман - вон градежен реон
  • Од запад до граничи со КПбр. 558//1, КО Караорман - вон градежен реон
  • Од исток со КП бр.557/2 , КО Караорман - вон градежен реон
    • Од југ со КП бр. 558/1, КО Караорман - вон градежен реон Опфатот е со површина од 2,0ха.
Повеќе...
 
Продолжено работно време за два часа за ден на градот Св. Никола
Вторник, 17 Декември 2019 13:21

Врз основа на член 23 став 3 oд Законот за угостителска дејност и член 21 точка 35 од Статутот на Општина Штип, Советот на Општина Штип на седница одржана на 1 август 2012 годнина донесе     ОДЛУКА ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА РАБОТНОТО ВРЕМЕ ЗА ДВА ЧАСА за ден на градот Св Никола(два дена).

Повеќе...
 
Писмена реакција на ОК ВМРО-ДПМНЕ
Среда, 27 Ноември 2019 16:21

Навистина ни е жал затоа што ВМРО-ДПМНЕ е против замената на стариот систем за греење на дрва, во клонот „Пчелка“ од детската градинка „Вера Циривири Трена“ кој е налик на системите за греење од 19 век и прави загадување на животната средина.

Повеќе...
 
Текстилијада 2019
Четврток, 10 Октомври 2019 15:13

Tekstilijada

 
Средба со директор на Царинска управа на РСМ
Среда, 02 Октомври 2019 11:46

opstina-stip-zgrada-3Ве известуваме дека денеска, 02.10.2019 г., градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски во својот кабинет ќе оствари средба со директорот на Царинска управа на Република Северна Македонија, Ѓоко Танаскоски со почеток од 14:00 часот, кадешто ќе има можност за фото и видео инсерти и изјава за медиуми.

 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 5 од 13

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Октомври 2021
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize