Дома Соопштенија
Соопштенија
честитка по повод големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица
Понеделник, 27 Август 2018 09:08

opstina-stip-zgrada-3Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, упати честитка до сите верници од православна вероисповед, по повод големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица, во која се вели:

„Дозволете во мое лично име и во име на Општина Штип до сите православни верници да упатам искрени честитки по повод овој голем празник, со желби за добро здравје, мир и благосостојба.

Повеќе...
 
Честитка по повод празникот Курбан Бајрам
Вторник, 21 Август 2018 14:28

opstina zgrada-2 resizeГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска по повод празникот Курбан Бајрам упати честитка до сите верници од исламската вероисповед во Република Македонија, во која се вели:

Повеќе...
 
честитка по повод Ден на АРМ
Петок, 17 Август 2018 12:19

BlagojBocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска по повод Ден на Армијата на Република Македонија упати честитка до припадниците на АРМ и на граѓаните на Република Македонија, во која се вели:

Повеќе...
 
честитка по повод големиот празник Илинден
Четврток, 02 Август 2018 10:53

Blagoj BocvarskiПочитувани,

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска по повод големиот празник Илинден упати честитка до сите граѓани на општината Штип, во која се вели:

Повеќе...
 
Повик за голема граѓанска прослава: Македонија во НАТО и ЕУ
Петок, 13 Јули 2018 09:47

Proslava-MK-NATO-EU-01Македонија вчера оствари историски успех – доби покана за влез во НАТО.

Врвните стратешки цели и интереси на нашата земја конечно се остваруваат. Македонија станува триесеттата членка на НАТО, а македонското знаме ќе се вее пред седиштето на НАТО во Брисел.

Повеќе...
 
Честитка по повод Рамазан Бајрам
Четврток, 14 Јуни 2018 12:08

BlagojBocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска по повод големиот верски празник Рамазан Бајрам упати честитка до сите верници од исламската вероисповест во општината, во која се вели:

Повеќе...
 
честитка по повод 24 мај - Денот на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј“
Среда, 23 Мај 2018 11:56

opstina-stip-zgrada-3Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска, по повод 24 мај -Денот на сесловенските просветители Кирил и Методиј упатува честитка до граѓаните во која се вели:

Повеќе...
 
честитка по повод Националниот ден на Власите до припадниците на влашката заедница
Среда, 23 Мај 2018 11:45

opstina zgrada 1 resizeГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска, по повод Националниот ден на Власите упати честитка до сите припадници на влашката заедница, во која се вели:

Повеќе...
 
Најава на воведување привремена измена на режим на сообраќај заради централна прослава на Денот на Европа во Штип
Четврток, 10 Мај 2018 15:35

opstina-stip-zgrada-3Во сабота, на 12 мај, во нашиот град ќе се одржи централната прослава на Денот на Европа.

Заради организацијата и спроведувањето на активностите поврзани со оваа прослава, ги известуваме сите наши сограѓани дека на 12.05.2018 г. во периодот од 08:00 часот наутро до 00:00 часот на полноќ, се воведува измена на режим на сообраќај на ул. „Маршал Тито“, односно од спојот со ул. „Јосиф Ковачев“ кај т.н. Влашки мост до мостот кај хотел „Оаза“.

Повеќе...
 
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БОЧВАРСКИ CO ЧЕСТИТКА ПО ПОВОД МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА ТРУДОТ – ПРВИ МАЈ
Понеделник, 30 Април 2018 11:56

opstina zgrada-2 resizeГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, на сите жители на општината им го честита Меѓународниот ден на трудот – Први мај, со желби да се вреднува трудот на работникот, да се работи во амбиент во кој работникот ги ужива заслужените права.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 Следно > Крај >>

Страница 5 од 7

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јули 2019
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize