Дома Соопштенија
Соопштенија
Писмена реакција на денешната прес конференција на ГДУ
Вторник, 21 Мај 2019 14:34

opstina-stip-zgrada-3Општина Штип го има во предвид проблемот со локацијата на ЈП „Стипион 2011“ кај Автобуската станица. Се разгледуваат неколку можни решенија кои се погодни за дислокација на материјалите за работа на јавното претпријатие „Стипион 2011“ и наскоро по пронаоѓањето на погодна локација материјалите ќе бидат дислоцирани.

Повеќе...
 
Одговор на прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Понеделник, 20 Мај 2019 13:37

Izjava-20052019Опозициските челници, за жал, не сакаат да се радуваат на развојот и успесите што ги доживува Штип, па попусто се шетаат во Скопје за злонамерно го оцрнуваат нашиот град во очите на државата и регионот.
Но, злонамерните оцрнувања на градот не само што се непатриотски,туку и невистинити.
Во текот на осумте години во кои ВМРО-ДПМНЕ ја имаше локалната власт во Штип, челниците од оваа партија не направија ништо значајно за градот.
За потсетување, зедоа огромен кредит од Светска Банка за уредување на плоштадот и изградба на платформи

Повеќе...
 
Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Петок, 17 Мај 2019 14:54

opstina-stip-zgrada-3ВМРО-ДПМНЕ вчера зборуваше дека локалната власт не работи на крупни проекти, а денеска и самите зборуваат за еден од крупните проекти за градот.

ВМРО-ДПМНЕ денеска е опозиција, токму заради тоа што не изгради ниту еден значаен и капитален проект за Штип додека беше власт.

Повеќе...
 
Честитка по повод 9 мај, Денот на Европа и Денот на победата над фашизмот
Четврток, 09 Мај 2019 12:08

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упатува честитки по повод 9 мај, Денот на Европа и Денот на победата над фашизмот, во која се вели:

„Почитувани сограѓани

На сите вам сакам да ви го честитам денешниот важен датум, 9 мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа.

Повеќе...
 
Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО ДПМНЕ Штип
Четврток, 02 Мај 2019 13:41

SRC-Suitlak-01ВМРО-ДПМНЕ е партија којашто за 8 години локална власт во Штип, остави импровизирано реконструирани улици и не изгради ниту еден значаен објект за Штип, ниту градинка, ниту базен, ниту брана, ниту водоводи, ниту канализации.

Единствено нешто што ни остави се трошоци и судски пресуди кои достигнуваат стотици илјади евра.

Повеќе...
 
Писмена реакција до јавноста по повод изнесените ставови на Анима Мунди во врска со прифатилиштето
Вторник, 30 Април 2019 14:09

opstina-stip-zgrada-3Ја информираме јавноста дека Анима Мунди неосновано обвинува за здравствената заштитa и благосостојба на животните кои се сместени во прифатилиштето во Штип.

Општина Штип има одобрение за работа на ова прифатилиште издадена врз основа на направена инспекциска контрола со која е утврдена усогласеноста со одредбите од Правилникот за техничките услови за изградба на прифатилишта и законските одредби за заштита и благосостојба на животните.

Повеќе...
 
Честитка по повод празникот Велигден
Четврток, 25 Април 2019 13:53

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, упатува честитка до сите православни верници по повод најголемиот христијански празник Велигден.

Повеќе...
 
Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ
Среда, 24 Април 2019 14:29

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ освен да излегува на неаргументирани прес конференции нема способност за ништо друго!

Општина Штип преку јавните претпријатија секојдневно во дослух со граѓаните ги чисти и уредува јавно прометните површини и кантите за отпадоци.

Повеќе...
 
Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Петок, 19 Април 2019 14:27

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ се одлучни да критикуваат по секоја цена. Прво со месеци критикуваа зошто нема стационар, иако имаа осум години да го решат проблемот со бездомните кучиња, а сега реагираат зошто проблемот е решен.

Повеќе...
 
Честитка по повод Меѓународниот ден на Ромите - 8 Април
Понеделник, 08 Април 2019 13:20

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упатува честитки по повод Меѓународниот ден на Ромите – 8 Април, на сите сограѓани од ромската заедница.

„Во мое име и во име на Општина Штип на сите наши сограѓани од ромската етничка заедница им го честитам Меѓународниот ден на Ромите – 8 Април. Штип е прогласен за најпријателска ромска Општина, што покажува дека сме на вистинскиот пат за градење на едно општество за сите.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 Следно > Крај >>

Страница 2 од 7

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јули 2019
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize