Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Соопштенија БЕСПЛАТНИ СПОРТСКО-РЕКРЕАТИВНИ АНТИСТРЕС ТРЕНИНЗИ ЗА САМОХРАНИ МАЈКИ
БЕСПЛАТНИ СПОРТСКО-РЕКРЕАТИВНИ АНТИСТРЕС ТРЕНИНЗИ ЗА САМОХРАНИ МАЈКИ
Четврток, 02 Септември 2021 13:49

opstina-stip-zgrada-3ЕХО, во соработка, и со поддршка од Општина Штип, согласно Програмата за еднакви можности , ќе спроведува серија од рекреативно-спортски тренинзи наменети за помош при справување со стрес за самохраните мајки од Општина Штип.

Тренинзите ќе се реализираат на отворено во периодот од септември до декември 2021 година, почнувајќи од 9 ти септември на мини баскет игралиштето во паркот под Суитлак, во близина на затворениот базен што е во фаза на изградба.

Тренинзите ќе се реализираат секој понеделник и четврток со почеток во 18.00 часот.

Заинтересираните самохрани мајки може да испратат порака на фб профилот на ЕХО https://www.facebook.com/echostip ,  

како и да се се пријават на следните контакти:

  • Сунчица Ѓуфтеска, координаторка за еднакви можности во Општина Штип, тел: 071 217 312
  • Бети Пеева, ЕХО: 070 831 143

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Октомври 2021
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize