Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Соопштенија Известувагье за превентивна дератизација против глодари (стаорци)
Известувагье за превентивна дератизација против глодари (стаорци)
Понеделник, 17 Мај 2021 13:45

opstina-stip-zgrada-3Заради заштита на населението од заразни болести предизвикани од глодари (стаорци), Општина Штип на ден 18.05.2021 год. (Вторник) ке спроведе превентивна дератизација на канализационите шахти на територијата на општина Штип преку овластена фирма, со цел уништување на глодарите (стаорците). Дератизацијата ке се врши во периодот од 18:00 до 23:30 часот.

Со дератизацијата ке бидат опфатени 160 канализациони шахти на територијата на Општина Штип.

Третирањето ке се изведува со препаратот ДЕРАТИОН ПАРАФИНАТО со активна супстанца 3-[3-[4-(4-(BromophenyI)phenyI]-3-hydroxy-1-phenyIpropyI]-2-hydroxychromen-4-one.

Во случај на неповолни временски услови (дожд и др.) дератизацијата се одложува за следниот поволен ден.

Воедно, се известуваат сите граѓани во општина Штип за внимателно учество во сообракајот.

За сите информации и прашагьа можете да се јавите на телефон за контакт во Општина Штип : 032/22 66 22

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Октомври 2021
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize