Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Соопштенија Акција за отстранување на хаварисани возила
Акција за отстранување на хаварисани возила
Четврток, 04 Март 2021 15:01

HavarisaniVozila-02Секторот за инспекциски надзор на Општина Штип започна акција за отстранување на хаварисани и неисправни возила кои узурпираат јавна површина.

Сопствениците на возилата имаат рок за отстранување одреден од комунален инспектор, а доколку рокот е пробинен возилата се отстрануваат од страна на јавното претпријатие "Стипион".

HavarisaniVozila-01

HavarisaniVozila-03 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Април 2021
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize