Дома Соопштенија Честитка по повод празникот Богојавление – Водици до верниците од православна вероисповед
Честитка по повод празникот Богојавление – Водици до верниците од православна вероисповед
Недела, 19 Јануари 2020 10:35

Blagoj Bocvarski 02Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, за големиот христијански празник Богојавление – Водици, до митрополитот на Брегалничката Епархија, Иларион, и до сите верници од православна вероисповед упати честитка, во која се вели:

„Почитувани сограѓани,

На сите вас кои го чествувате големиот христијански празник, Богојавление – Водици, ви посакувам многу љубов, здравје среќа и пријатни празнични мигови.

Почитта и меѓусебното разбирање се клучната алка за општествениот напредок.

Затоа напредокот на нашата општина и држава се темели на почитувањето и негувањето на сите традиции и култури.

Почитувани сограѓани,

Пожелувам празникот да го поминете во пријатна семејна атмосфера.

Среќен празник!“ стои во честитката од градоначалникот Бочварски.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Септември 2020
П В С Ч П С Н
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize