Дома Соопштенија Честитка по повод празникот Божик
Честитка по повод празникот Божик
Вторник, 07 Јануари 2020 12:44

BlagojBocvarski02Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, по повод големиот христијански празник Рождество Христово Божиќ, до митрополитот на Брегалничката Епархија, Иларион, и до сите верници од православна вероисповед упати честитка, во која се вели:

„Почитувани сограѓани,

Упатувам искрени честитки за Рождеството Христово Божиќ до сите вас, кои го чествувате овој голем православен христијански празник, во мое и во име на Општина Штип.

Заеднички да ги негуваме единството и искрените пријателства и да продолжиме по патот на мирот и спокојот.

Имајте многу топлина и љубов во семејствата.

Христос се роди!,“ стои во честитката од градоначалникот Бочварски.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јули 2020
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize