Дома Соопштенија Писмена реакција на ОК ВМРО-ДПМНЕ
Писмена реакција на ОК ВМРО-ДПМНЕ
Среда, 27 Ноември 2019 16:21

Навистина ни е жал затоа што ВМРО-ДПМНЕ е против замената на стариот систем за греење на дрва, во клонот „Пчелка“ од детската градинка „Вера Циривири Трена“ кој е налик на системите за греење од 19 век и прави загадување на животната средина.

Неаргументираните изјави и соопштенија од ВМРО-ДПМНЕ, партија којашто кога беше власт, една шајка не закова во образовните институции, нема да не спречат да продолжиме да инвестираме во подобрување на условите на истите.

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Декември 2019
П В С Ч П С Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize