Дома Соопштенија Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ
Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ
Петок, 06 Септември 2019 14:31

Одредените локации за поставување на забавни содржини за граѓаните се одредени во близина на местото за одржување на настанот „Пастрамалијада 2019“ во населбата Осми Ноември, а исто така како дополнителна локација за поставување на вакви содржини е и локацијата во Ново Село.

Поставувањето на овие содржини претходно беше во непосредна близина на градскиот базен, но поради сомнителна продажба на истиот далеку од очите на јавноста, ова место е во приватна сопственост и не е дозволено поставување на вакви содржини таму.

По истекот на рокот за користење на овој простор и по отстранување на овие забавни содржини, ЈП „Исар“ ќе се погрижи за уредување на овие локации.

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Декември 2019
П В С Ч П С Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize