Дома Соопштенија Честитка по повод празникот Рамазан Бајрам
Честитка по повод празникот Рамазан Бајрам
Понеделник, 03 Јуни 2019 14:18

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упатува честитки по повод празникот Рамазан Бајрам, на граѓаните од исламската вероисповед во која се вели:

„Ви го честитам големиот празник Рамазан Бајрам на вас, граѓаните од исламската вероисповед во мое име и во на Општина Штип со искрени желби за понатамошен успех на личен и професионален план.

Да покажеме дека Штип може да биде пример за соживот, почит, меѓусебно разбирање на граѓаните од повеќе вери и нации и да создаваме вредности за идните генерации.

Да продолжиме по патот кој заеднички го избравме, затоа што меѓусебното разбирање покажува резултати на напредок за нашето општество.

Имајте убави празнични мигови исполнети со многу здравје, среќа и љубов,“ стои во честитката од градоначалникот Бочварски.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јули 2020
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize