Дома Соопштенија Писмена реакција на денешната прес конференција на ГДУ
Писмена реакција на денешната прес конференција на ГДУ
Вторник, 21 Мај 2019 14:34

opstina-stip-zgrada-3Општина Штип го има во предвид проблемот со локацијата на ЈП „Стипион 2011“ кај Автобуската станица. Се разгледуваат неколку можни решенија кои се погодни за дислокација на материјалите за работа на јавното претпријатие „Стипион 2011“ и наскоро по пронаоѓањето на погодна локација материјалите ќе бидат дислоцирани.

Потсетуваме дека благодарение на неодговорното работење од страна на ВМРО-ДПМНЕ беа оттуѓени старите гаражи на ЈП „Стипион 2011“ со што јавното претпријатие е доведено во состојба да нема соодветни гаражи и простор за одлагање на материјалите за работа.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Август 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize