Дома Соопштенија Честитка по повод празникот Велигден
Честитка по повод празникот Велигден
Четврток, 25 Април 2019 13:53

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, упатува честитка до сите православни верници по повод најголемиот христијански празник Велигден.

„Дозволете ми на сите православни верници да Ви упатам срдечни честитки по повод големиот христијански празник Воскресение Христово - Велигден со искрени желби за добро здравје, општа благосостојба и мирен духовен живот во празничните денови.

Ви посакувам да ги поминете велигденските празници со мир во душата, љубов и верба во срцата и во кругот на Вашите најблиски,“ стои во честитката на градоначалникот Бочварски.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Декември 2019
П В С Ч П С Н
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize