Дома Соопштенија Реакција на денешното соопштение на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Реакција на денешното соопштение на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Петок, 22 Февруари 2019 15:58

Општина Штип работи по пропишаните законски регулативи во државата и ниту една постапка или процес донесени од општинските служби не подлежи на беззаконие, за тоа можат граѓаните да се уверат преку јавните и транспарентни постапки.

Градежните активности на споменатата локација се изведуваат во склад со законските одредби од законот за градење и тоа може да се провери во секој момент.

Опозициската партија сеуште неможе да излезе од својата криминална матрица, тие беа пример за нетранспарентно работење и непочитување на закон во изминатите 8 години кога ја имаа локалната власт.

Од тие причини сеуште неможат да се уверат дека во државата може да се работи според пропишаните закони.

За нивното време говорат секојдневните кривични пријави и судски постапки!

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2019
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize