Дома Соопштенија Писмена реакција на прес конференција на советник од редовите на ОК ВМРО ДПМНЕ Штип
Писмена реакција на прес конференција на советник од редовите на ОК ВМРО ДПМНЕ Штип
Понеделник, 28 Јануари 2019 15:37

Иронично е тоа што советникот Јорданов од редовите на ВМРО-ДПМНЕ зборува за покренување на иницијатива за решавање на овој проблем, којшто изминатите 8 години немо го набљудуваше и немаше слух за вистинските потреби на граѓаните.

Општина Штип и локалната власт ги решава темелно и суштински потребите на граѓаните!

Градоначалникот Бочварски има извршено увид во населбата Шардаван баши, кадешто граѓаните имаат проблем со вода и веќе јавното претпријатие Исар работи на основен проект за резервоар и водоводна линија до највисоките делови на оваа населба.

По завршување на основниот проект, ќе се работи на ревизија на истиот за целосно јасна финансиска конструкција и потоа ќе се пристапи со трајно решавање на овој проблем.

Локалната власт во овој дел од градот работеше на изградба на водоводна, канализациона линија и нова пристапна улица со инвестициона вредност од 800.000 денари.

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2019
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize