Дома Соопштенија Реакција на денешната писмена реакција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Реакција на денешната писмена реакција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Вторник, 22 Јануари 2019 16:02

Почитувани сограѓани,

ВМРО-ДПМНЕ помеша метри квадратни со денари!

На ВМРО-ДПМНЕ им порачуваме кога испраќаат реакции со кои се манипулираат граѓаните, точно да ги проверат податоците кои ги изнесуваат во јавноста.

На двете сметки јасно се гледа дека се работи за различна квадратура на објект.

На првата сметка се работи за површина од 120 m2, додека на втората за површина од 350m2.

Од сметките се гледа во втората колона дека цените за смет и јавна чистота остануваат исти.

Почитувани граѓани,

Со вакви лажни информации кои ги пласира ВМРО-ДПМНЕ можете сами да се уверите во каков хаос и безидејност се наоѓа оваа партија.

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2019
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize