Дома Соопштенија Известување до спортисти и спортски работници
Известување до спортисти и спортски работници
Среда, 26 Декември 2018 15:16

opstina-stip-zgrada-4Општина Штип ги известува спортистите и спортските работници дека крајниот рок за доставување на пријавите е до 28.12.2018 година (петок) до Комисија за спорт во Општина Штип. Пријавите кои ќе пристигнат по 28.12.2018 година (петок) нема да бидат предмет на разгледување.

Пријавите и критериумите за избор на најдобар спортист во категориите пионери, кадети, младинци и сениори можат да се симнат од web страната на Општина Штип или да се подигнат во печатена форма од Општина Штип.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2019
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize