Дома Соопштенија Честитка по повод христијанскиот празник Божиќ
Честитка по повод христијанскиот празник Божиќ
Вторник, 25 Декември 2018 16:39

Blagoj BocvarskiПочитувани,

Градоначачникот на Општина Штип, Благој Бочварски упати честитка по повод христијанскиот празник Божиќ, во која се вели:

„Ви го честитам големиот христијански празник Божиќ, со желби за добро здравје, моменти исполнети со среќа и позитивна мисла. Нека овие убави празнични денови ни бидат дополнителен мотив низ слога и единство да ја градиме нашата заедничка просперитетна иднина. Мир и спокојство, Христос се роди,“ стои во честитката од градоначалникот.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јуни 2019
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize