Дома Соопштенија Писмена реакција на прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Писмена реакција на прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Четврток, 13 Декември 2018 15:04
 1. Почитувани,
 2. Залудни се обидите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ и советникот Љубе Здравков да ја манипулираат штипската јавност, очајнички обидувајќи се да добијат политички поени кај граѓаните.
 3. Граѓаните и вработените во ТППЕ Штип знаат дека токму ВМРО-ДПМНЕ 10 години немаше слух за овие вработени.
 4. Граѓаните треба да знаат дека Територијалната противпожарна единица има повеќе вработени од тоа што е потреба за територијата на Општина Штип и Општина Карбинци.
 1. Граѓаните треба да знаат дека поради неодговорното работење на претходната локална власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Општина Штип има повеќегодишни судски спорови.
 2. За информација на граѓаните до сега овие вработени беа без решенија за распоредување на работно место со статус на овластени службени лица во областа на безбедноста.
 3. По согласноста од Министерство за информатичко општество и администрација сите пожарникари во септември 2018 година добија решенија за распоредување на работно место со статус на овластени службени лица во областа на безбедноста.
 4. Општина Штип во согласност со пресудата на Основниот суд во Штип ја покачи платата за 20%. Во пресметката за плата пресметани се сите додатоци на плата што им следувааат на начин којшто го налага пресудата од Основен суд Штип.
 5. Повторуваме дека во овој момент за првпат после повеќе години се покачува платата на пожарникарите.
 6.  
 7.  
 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јуни 2019
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize