Дома Соопштенија честитка по повод големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица
честитка по повод големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица
Понеделник, 27 Август 2018 09:08

opstina-stip-zgrada-3Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, упати честитка до сите верници од православна вероисповед, по повод големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица, во која се вели:

„Дозволете во мое лично име и во име на Општина Штип до сите православни верници да упатам искрени честитки по повод овој голем празник, со желби за добро здравје, мир и благосостојба.

Со славењето на овој празник се афирмираат основните човекови вредности на почит, правичност и праведност, вредности коишто претставуваат основа на нашето современо и праведно општество. Овој празник потсетува на суштинското значење на човечката посветеност и искреност.

Нека овој празник биде поттик за подадена рака, солидарност, меѓусебна поддршка и толеранција.

Со добри мисли и хуманост да го градиме нашиот заеднички дом во кој приоритети се меѓусебна почит, разбирање и добрина.“

 

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Август 2019
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize