Дома Соопштенија Честитка по повод празникот Курбан Бајрам
Честитка по повод празникот Курбан Бајрам
Вторник, 21 Август 2018 14:28

opstina zgrada-2 resizeГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска по повод празникот Курбан Бајрам упати честитка до сите верници од исламската вероисповед во Република Македонија, во која се вели:

„Дозволете ми во мое лично име и во име на Општина Штип, на сите Вам сограѓани од Исламската верска заедница во Република Македонија да Ви ги упатам искрени честитки по повод големиот верски празник Курбан Бајрам и воедно да Ви посакам добро здравје и многу успеси. Празничните мигови нека донесат мир , почитување, благосостојба и сите заедно да чекорими по патот на вистинските вредности. Заеднички да ги славиме и негуваме меѓусебната толеранција, солидарност и почит како темели за напредокот на нашата држава и сите нејзини граѓани. Во оваа прилика уште еднаш да посакам мир и љубов, на сите Вам наши сограѓани. Овој голем празник да го поминете во кругот на семејството во добро празнично расположение,“ стои во честитката од градоначалникот Бочварски.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2019
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize