Дома Соопштенија честитка по повод големиот празник Илинден
честитка по повод големиот празник Илинден
Четврток, 02 Август 2018 10:53

Blagoj BocvarskiПочитувани,

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска по повод големиот празник Илинден упати честитка до сите граѓани на општината Штип, во која се вели:

„Почитувани граѓани

Илинден е круна на македонскиот идентитет, клуч за иднината и сувереноста на нашата држава. На илинден се поставени темелите на Македонија. Во изминатите децении ја градевме државата, а денес наша обврска е да ја развиваме и сочуваме во рамки на големите и влијателни семејства, со што за навек ја обезбедуваме нејзината стабилност и безбедност. Нека денешниот голем празник Илинден биде мотив да продолжиме напред, по патот трасиран уште од Илинденското востание и заседанието на АСНОМ. Сите заедно да успееме во денешната борба за Македонија да биде стабилна,напредна и просперитетна држава. Нека е честит, вечен и вековит Илинден,“ стои во честитката од градоначалникот Бочварски.

 

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Декември 2018
П В С Ч П С Н
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize