Дома Соопштенија Честитка по повод Рамазан Бајрам
Честитка по повод Рамазан Бајрам
Четврток, 14 Јуни 2018 12:08

BlagojBocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска по повод големиот верски празник Рамазан Бајрам упати честитка до сите верници од исламската вероисповест во општината, во која се вели:

„Дозволете ми на сите верници од исламска вероисповест во нашата општина и во нашата земја да ги упатам моите искрени честитки по повод големиот верски празник Рамазан Бајрам, со желби за добро здравје, успешна и плодотворна работа. Во оваа прилика сакам да ги изразам моите искрени заложби за почитување на верската различност и негување на меѓусебната толеранција, како универзални вредности врз кои е основано современото општество. Со тоа сите даваме огромен придонес во заедничкиот стремеж за просперитетна иднина на сите граѓани на нашата општина и нашата земја. Нека овој празник донесе радост и среќа, успех и напредок, мир во душата и зближување на срцата,“ стои во честитката од градоначалникот Бочварски.

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2019
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize