Дома Соопштенија ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БОЧВАРСКИ CO ЧЕСТИТКА ПО ПОВОД МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА ТРУДОТ – ПРВИ МАЈ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БОЧВАРСКИ CO ЧЕСТИТКА ПО ПОВОД МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА ТРУДОТ – ПРВИ МАЈ
Понеделник, 30 Април 2018 11:56

opstina zgrada-2 resizeГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, на сите жители на општината им го честита Меѓународниот ден на трудот – Први мај, со желби да се вреднува трудот на работникот, да се работи во амбиент во кој работникот ги ужива заслужените права.

Водејќи се од основните вредности на слобода, еднаквост и солидарност, градоначалникот Бочварски продолжува да се заложува за зачувување и унапредување на правата на работниците, преку активно дејствување во граѓанската борба за работничко достоинство. Социјална заштита и праведност за сите, економска безбедност, праведна распределба на животните можности и рамноправност се принципи на работа по коишто треба да се водиме сите.

Нека е честит Меѓународниот ден на трудот.

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2019
П В С Ч П С Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize