Дома Соопштенија ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА НОВО РАБОТНО ВРЕМЕ НА ОПШТИНСКАТА АДМИНИСТРАЦИЈА
ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА НОВО РАБОТНО ВРЕМЕ НА ОПШТИНСКАТА АДМИНИСТРАЦИЈА
Четврток, 30 Ноември 2017 12:59

opstina-stip-zgrada-3Од 1 декември 2017 година, Општина Штип и општинската администрација ќе работат со ново работно време. Администрацијата во текот на следниот период ќе работи со почеток од 7:30 до 15:30 часот, наместо досегашното работно време од 7 до 15 часот.Паузата на администрацијата ќе биде од 10:30 до 11:00 часот.

Со ова се усогласува работното време во општината согласно одлуката на Владата на РМ од јули годинава,со цел унифицирање на работното време во државните органи.

Со новото работно време се настојува граѓаните да имаат можност да завршат одредени обврски во општината во поглед на документација, сервиси или услуги а во корелација со нивното работно време.

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Декември 2017
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize