Дома Соопштенија Честитка по повод католичкиот Велигден
Честитка по повод католичкиот Велигден
Петок, 30 Март 2018 15:07

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски упатува искрени честитки по повод католичкиот Велигден на сите граѓани од католичка вероисповед:

„Упатувам искрена честитка, во мое име и во име на Општина Штип до граѓаните на Општина Штип кои го чествуваат католичкиот Велигден. Ова е период кога сите заедно, без разлика на нашиот етникум и нашата националност треба да бидеме сплотени и исправени пред предизвиците кои не очекуваат и како граѓани и како држава.

Силно верувам дека концептот едно општество за сите е најдобриот концепт којшто можеме да го понудиме на граѓаните и дека секој еднакво може да придонесе за развој на истиот, без разлика на неговите лични верувања. Големите празници носат и голема духовната сила, потребна на секој кој се определил за патот на доброто. Ви пожелувам сите празнични денови да ги поминете во личен и семеен мир. Нека е честит Велигден“ стои во честитката од градоначалникот Бочварски.

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Август 2019
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize