Дома Соопштенија Прием на првачињата на 1 септември 2017 во 9:00 часот
Прием на првачињата на 1 септември 2017 во 9:00 часот
Четврток, 31 Август 2017 09:03

opstina-stip-zgrada-3Општина Штип и Одделението за Образование ги известува родителите дека приемот на првачињата ќе се оддржи утре (1 септември 2017) со почеток во 9:00 часот, во секое од основните училишта во градот.

 

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Ноември 2017
П В С Ч П С Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize