Дома Соопштенија Честитка по повод Осми март – меѓународен ден на жената
Честитка по повод Осми март – меѓународен ден на жената
Среда, 07 Март 2018 15:16

Почитувани,

Во име на Општина Штип и во мое лично име ви го честитам Осми март, меѓународниот ден на жената, на сите вас.

Осми март е меѓународен ден на храбрите и одлучните жени кои ја започнале битката за правда. Таа битка продолжувате да ја водите вие, храбрите и одлучни жени и денес во нашата земја.

Денес вие, со одлучност, храброст, посветеност и мудрост чекорите кон подобро и еднакво општество за сите.

Тоа е наша заедничка битка за правда што нè води кон промените што ги започнавме.

Во мое и во име на Општина Штип, сакам да ви се заблагодарам што се борите за сите нас, за едно подобро и попросперитетно општество за сите.

 

Благој Бочварски

Градоначалник на Општина Штип

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Февруари 2020
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize