Дома Соопштенија Пписмена реакција на прес конференција на ОК ВМРО–ДПМНЕ Штип
Пписмена реакција на прес конференција на ОК ВМРО–ДПМНЕ Штип
Петок, 02 Март 2018 15:01

Почитувани,

Со жалење констатираме дека ВМРО-ДПМНЕ продолжува да се служи со старите манипулативни техники и ширење лажни вести со цел да ги измамат граѓаните.

Граѓаните знаат и гледаат дека градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски е фокусиран на реализација на ветените проекти во предизборната програма понудена на локалните избори, како што се: гасифицирање на општина Штип, изградба на детска градинка, изградба на брана на реката Отиња, намалување на цената на водата за пиење, затворен училишен базен и многу други.

Студентскиот дом не е под ингеренции на локалните власти, но градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски ќе ги употреби своите ингеренции и влијание за да излобира проекти коишто се од суштинско значење за студентите.

ВМРО-ДПМНЕ во Штип не направија никаков објект за студентите, иако тоа го ветуваа во изминатите десетина години и во недостаток на аргументи се обидуваат неосновано да ја оцрнат работата на новата локална власт.

Ставките во коишто се предвидува набавка на храна и пијалаци и мебел се однесуваат на потребите на Советот на Општина Штип и администрацијата и се однесуваат на најосновните потрепштини.

Лажните вести коишто ги шири ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип не одат во прилог никому, а особено не на граѓаните.

Заврши ерата на ВМРО-ДПМНЕ, заврши времето на криминал, самоволие, неодговорност и незаконско владеење.

Новата локална власт работи чесно и законски, во интерес на граѓаните на Општина Штип.

 

 

 

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Февруари 2019
П В С Ч П С Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize