Дома Соопштенија Повик до граѓаните за предлог-идеи кои ќе влезат во буџетот за 2017 година
Повик до граѓаните за предлог-идеи кои ќе влезат во буџетот за 2017 година
Четврток, 06 Октомври 2016 09:47

Stip-Meto resizeОпштина Штип ги повикува граѓаните на Штип, Невладините организации, здруженијата на граѓани, приватните сопственици и други собјекти во градот, да достават предлози за проекти кои би влегле во програмата за работа на Општина Штип, со што би се овозможило соодветна финансиска анализа и нивно вметнување во подготовката на буџетот за 2017 година.

Сите предлози, без оглед на тоа дали станува збор за асфалтирање и реконстуркција на улици, конструкција на тротоари, нови водоводни и канализициони линии и други активности кои се во доменот на активноста на локалната самоуправа ќе бидат разгледани од градоначалникот и органите на Општина Штип и ќе се направи обид, во зависност од расположивите средства, да бидат вметнати во програмата и да бидат реализирани.

Сите предлози да се достават најдоцна до 20 октомври 2016 по што истите ќе бидат разгледани а на крајот на месецот е планирана поголема дебата со сите засегнати субјекти, пред финалното утврдување на буџетот на локалната самоуправа за идната година. За оддржување на дебатата јавноста навреме ќе биде известена.

Сите прелдози во писмена форма да се достават до архивата на Општина Штип со назнака „Предлог идеја за 2017 година“ на улица „Васил Главинов“ 4б или на е-маил: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Општина Штип

 

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јуни 2018
П В С Ч П С Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize