Дома Соопштенија Честитка од претседателот на Советот д-р Влатко Миташев, по повод Денот на независноста
Честитка од претседателот на Советот д-р Влатко Миташев, по повод Денот на независноста
Среда, 07 Септември 2016 13:23

MITASHEV1Драги сограѓани,

8 септември 1991 година е збир на сите македонски жртви и напори, на секоја пролеана капа крв за слобода и независна Македонија. Нашиот суверенитет и слобода се платени скапо, со човечки животи и вековни маки, по еден трнлив и тежок пат.

Живееме во судбоносно време за нашата земја. Како и пред многу векови наназад, кога се решавала судбината на Македонија и денес сме исправени пред предизвикот да ја сочуваме слободата и независноста.

Затоа, денешните генерации имаат света задача да го сочуваат единството и да не дозволат да се повторат ропството, поделбите и крвопролевањата. Само заеднички можеме да успееме да ја сочуваме Македонија и уште многу векови да го славиме нашиот Ден на независноста.

За многу години !

д-р Влатко Миташев

Претседател на Совет на Општина Штип

 

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јуни 2018
П В С Ч П С Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize