Дома Соопштенија Честитка од градоначалникот на Штип по повод Велигден 2016
Честитка од градоначалникот на Штип по повод Велигден 2016
Четврток, 28 Април 2016 11:28

VELIGDEN 2016-GRADONACALNIK-STIP resizeПочитувани сограѓани,

Ја користам оваа прилика да Ви ги честитам претстојните Велигденски празници. Им го честитам празникот на сите свештеници од Брегалничката епархија, на монаштвото од Лесновскиот манастир и на сите оние кои го чекаат најрадосниот празник на Христијанството.

Ако не беше христијанството и Исус Христос, Библијата, тешко дека ќе опстоеше и човештвото. Во животот имаме многу искушенија, но благодарение на нашата света Македонска Православна црква ние опстоивме. Таа беше и училиште и закрила и национална гордост. Затоа честитајќи Ви го Велигден сакам да ви посакам здравје, успех, на сите кои имаат да ги споделат материјалните вредности со оние кои ги немаат, да не ја губиме надежта бидејќи со воскреснувањето, Христос донесе спас за сите нас.

Христос воскресна...навистина воскресна!

За многу години!

Градоначалник на Штип

прим.м-р Илчо Захариев

 

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2018
П В С Ч П С Н
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize