Дома Соопштенија Известување за превентивна дератизација против глодари (стаорци)
Известување за превентивна дератизација против глодари (стаорци)
Понеделник, 25 Април 2016 08:10

deratizacija resizeЗаради заштита на населението од заразни болести предизвикани од глодари (стаорци), Општина Штип на ден 26.04.2016 год. (Вторник) ќе спроведе превентивна дератизација на канализационите шахти на територијата на општина Штип преку овластена фирма, со цел уништување на глодарите (стаорците). Дератизацијата ќе се врши во периодот од 17 до 21 часот попладне.

Со дератизацијата ќе бидат опфатени 160 канализациони шахти на територијата на Општина Штип.

Третирањето ќе се изведува со препаратот BROMACHEM со активна супстанца Bromadiolone.

Во случај на неповолни временски услови (дожд и др.) дератизацијата се одложува за следниот поволен ден.

Воедно, се известуваат сите граѓани во општина Штип за внимателно учество во сообраќајот.

За сите информации и прашања можете да се јавите на телефон за контакт во Општина Штип : 032/22 66 22

 

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Мај 2018
П В С Ч П С Н
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize