Дома Соопштенија
Соопштенија
Писмена реакција на прес конференција на советник од редовите на ОК ВМРО ДПМНЕ Штип
Понеделник, 28 Јануари 2019 15:37

Иронично е тоа што советникот Јорданов од редовите на ВМРО-ДПМНЕ зборува за покренување на иницијатива за решавање на овој проблем, којшто изминатите 8 години немо го набљудуваше и немаше слух за вистинските потреби на граѓаните.

Општина Штип и локалната власт ги решава темелно и суштински потребите на граѓаните!

Повеќе...
 
Писмена реакција на прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Четврток, 24 Јануари 2019 13:35

За информација на граѓаните и на опозициската партија, во период на ладни температури и врнежи од снег, невозможни се градежни зафати.

Во идниот период, се очекува затоплување и секако локалната власт ќе продолжи со реализирање на многу проекти коишто се барање на граѓаните, како и коритото на река Отиња.

Повеќе...
 
Реакција на денешната писмена реакција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Вторник, 22 Јануари 2019 16:02

Почитувани сограѓани,

ВМРО-ДПМНЕ помеша метри квадратни со денари!

На ВМРО-ДПМНЕ им порачуваме кога испраќаат реакции со кои се манипулираат граѓаните, точно да ги проверат податоците кои ги изнесуваат во јавноста.

На двете сметки јасно се гледа дека се работи за различна квадратура на објект.

Повеќе...
 
Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Четврток, 17 Јануари 2019 15:02

Општина Штип целосно ги демантира лагите на опозициската партија која се обидува да наметне лажна слика за состојбите во градот.

Во изминатиот период јавните претпријатија со своите капацитети беа на терен и за време на снежните наности се чистеа улиците во градот, општината и оние коишто беа потешко достапни. ЈП „Исар“ со над 90 вработени ги чистеше тротоарите во централното градско подрачје и во периферниот дел, со цел непречено движење, за што сведоци се и самите граѓани.

Повеќе...
 
Честитка по повод големиот христијански празник Божиќ до верниците од православна вероисповед
Петок, 04 Јануари 2019 14:38

Blagoj BocvarskiГрадоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска, по повод големиот христијански празник Рождество Христово Божиќ, до митрополитот на Брегалничката Епархија, Иларион, и до сите верници од православна вероисповед упати честитка, во која се вели:

Повеќе...
 
Известување до спортисти и спортски работници
Среда, 26 Декември 2018 15:16

opstina-stip-zgrada-4Општина Штип ги известува спортистите и спортските работници дека крајниот рок за доставување на пријавите е до 28.12.2018 година (петок) до Комисија за спорт во Општина Штип. Пријавите кои ќе пристигнат по 28.12.2018 година (петок) нема да бидат предмет на разгледување.

Повеќе...
 
Честитка по повод христијанскиот празник Божиќ
Вторник, 25 Декември 2018 16:39

Blagoj BocvarskiПочитувани,

Градоначачникот на Општина Штип, Благој Бочварски упати честитка по повод христијанскиот празник Божиќ, во која се вели:

Повеќе...
 
Писмена реакција на денешната прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Сабота, 22 Декември 2018 14:32

Почитувани,

Очигледно ВМРО-ДПМНЕ не може да излезе од сопствената криминална матрица, која ја градеше цела деценија врз грбот на граѓаните!

Времето во кое се договараа провизии, се местеа тендерски постапки, се монтираа судски случаи и се спороведуваше селективна правда - ЗАВРШИ!

Повеќе...
 
Поздравно обраќање, 19 декември празник „Свети Никола“
Среда, 19 Декември 2018 14:40

Blagoj BocvarskiВаше Високо-пресвештенство, Митрополит брегалнички, Господин Иларион,

Почитувани архиереи и свештеници,

Драги сограѓани,

Дами и господа,

 

Дозволете најпрво од свое лично и од име на Општина Штип да го честитам големиот христијански празник Св. Никола. Нека ни е честит денот и вековит Патронот на градот!

Повеќе...
 
Писмена реакција на прес конференција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип
Четврток, 13 Декември 2018 15:04
  1. Почитувани,
  2. Залудни се обидите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ и советникот Љубе Здравков да ја манипулираат штипската јавност, очајнички обидувајќи се да добијат политички поени кај граѓаните.
  3. Граѓаните и вработените во ТППЕ Штип знаат дека токму ВМРО-ДПМНЕ 10 години немаше слух за овие вработени.
  4. Граѓаните треба да знаат дека Територијалната противпожарна единица има повеќе вработени од тоа што е потреба за територијата на Општина Штип и Општина Карбинци.
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 Следно > Крај >>

Страница 1 од 5

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Февруари 2019
П В С Ч П С Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize