Дома Огласи
Огласи
Конкурс за признание 8.ноември 2017
Петок, 20 Октомври 2017 08:12

opstina-stip-zgrada-4Врз основа на член 6 од Одлуката за востановување на општински награди и признанија („Службен гласник на Општина Штип“ број 16/09), Комисијата за доделување на награди распишува

Повеќе...
 
Интерен оглас 01/2017
Вторник, 01 Август 2017 11:20

 
Повик за понуди - Изградба на локален пат за село Долани (делница градски гробишта - Новакова чешма)
Четврток, 27 Април 2017 07:00

 
Јавен повик за давање на користење јавни површини за организирање на панаѓури
Четврток, 16 Февруари 2017 09:15

opstina stip 3Општината Штип распишува јавен повик за користење на јавни површини за организирање на панаѓури.

Панаѓури може да се организираат во следните термини:

Повеќе...
 
Повик до граѓански организации
Понеделник, 23 Јануари 2017 11:23

 
Јавен повик за иницијативи за изработка на ДУП
Петок, 02 Декември 2016 10:08

stip1

 


Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

prijavi-problem-5

Календар

Ноември 2017
П В С Ч П С Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize