Дома Настани
Настани
Асфалтирање на улицата „Ѓорги Петров“
Вторник, 04 Септември 2018 12:36

UL GjorgiPetrov-01Денеска градоначалникот на Општина Штип изврши увид во градежните активности кои се насочени кон рехабилитација и санација на улицата „Ѓорги Петров“ во населбата Сења.

Во изминатиов период фокусирани сме на реализација на проектите коишто се поврзани со градежната офанзива во општина Штип, преку која се опфатени повеќе инфраструктурни проекти што вкупно чинат околу 2.6 милиони евра.

Повеќе...
 
Асфалтирање на улицата „5-та Партиска“
Понеделник, 03 Септември 2018 14:21

UL 5ta partiska-01Градежната офанзива во Штип продолжува. Денеска се асфалтира улицата „5-та Партиска“, којашто е една од повеќето улици опфатени во тековните инфраструктурни проекти и инфраструктурниот подем којшто го доживува Општина Штип.

Повеќе...
 
Септември 2018 – месец на Индустриска Сопственост
Понеделник, 03 Септември 2018 12:43

IndustriskaSopstvenost-01Денеска во ОМЦ „Киро Глигоров“ во Штип се одржа средба во организација на Државен Завод за Индустриска Сопственост и Општина Штип, а по повод одбележувањето на месецот на Индустриската Сопственост се случува и во Штип.

Повеќе...
 
Почеток на учебната 2018/2019 година и пречек на првачиња
Петок, 31 Август 2018 13:41

Prvacinja-01 resizeДенеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, присуствуваше на свечениот пречек на првачињата во ООУ „Димитар Влахов“ во Штип, каде им посака топло добредојде во училишните клупи.

Повеќе...
 
Асфалтирање на улицата „Иво Лола Рибар“
Четврток, 30 Август 2018 13:44

UL I.L.Ribar-01Градежната офанзива во Штип продолжува. Денеска се асфалтира улицата „Иво Лола Рибар“, којашто е една од повеќето улици опфатени во тековните инфраструктурни проекти и инфраструктурниот подем којшто го доживува Општина Штип.

Повеќе...
 
„Размрдај се“ -Време е за спорт и забава со Мрдни со прст
Петок, 24 Август 2018 15:17

opstina zgrada-2 resizeВо рамките на летниот караван на активности што во следниот период ќе се спроведуваат преку граѓанската платформа „Мрдни со прст“, од 18 август започнуваме со серија на настани кои ќе ги повикаат граѓаните на заедничко дружење во седум општини низ земјава. Мрдни со прст ќе спроведе настани од спортско - забавен карактер насловени „Размрдај се“. Во Крива Паланка, Кавадарци, Штип, Дојран, Валандово, Струмица и Пробиштип обучен инструктор за фитнес ќе одржува час на отворено. Овој настан е од отворен тип и ќе се случува во парковите на општините. Тренинзите ќе бидат под водство на Маја Талевска, поранешна професионална балерина, долгогодишен пилатес инструктор и прв лиценциран antigravity инструктор во Македонија. Водител и домаќин на настанот ќе биде Мартин 99 Трпчевски. Во пресрет на настанот ќе биде поставена и аудио опрема во парковите низ општините на која диџеј ќе пушта музика додека присутните вежбаат.

Повеќе...
 
Бетонирање крак од улицата „Радански пат“
Петок, 24 Август 2018 14:28

UL RadanskiPat-01Општина Штип продолжува со процесот на доведување на инфраструктурата во солидна состојба. Во изминатиов период се асфалтираа и уредуваа повеќе улици во градот. Денеска се наоѓаме на улицата „Радански пат“, каде се бетонира крак од оваа улица.

Повеќе...
 
Рехабилитација и санација на улицата „Крушевска Република“
Среда, 22 Август 2018 12:54

UL KrusevskaRepublika-01Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, изврши увид во градежните активности на една од улиците опфатени со рехабилитација и санација, а тоа е улицата „Крушевска Република“ која се наоѓа во населбата Баби.

Повеќе...
 
Инфраструктурна офанзива во Штип
Вторник, 07 Август 2018 13:53

Infrastruktura-01Денеска, 07.08.2018 г., градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, ја информираше јавноста за тековните инфраструктурни проекти и инфраструктурната офанзива којашто се случува во општина Штип.

Имено, во моментов во Штип во различни фази од нивната реализација се одвиваат голем број важни инфраструктурни проекти. Над 161.471.000 денари, пари на граѓаните, се вложени во бројни инфраструктурни проекти, коишто се од суштинско значење за растот и развојот на нашиот град.

Повеќе...
 
Одбележување на ден на смртта на Генерал Михајло Апостолски
Вторник, 07 Август 2018 11:37

Gen.M.Apostolski-01Денеска, 07.08.2018 г., градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, присуствуваше на пригодното одбележување на денот на смртта на Генерал Михајло Апостолски. Одбележувањето на овој ден беше организирано од страна на Сојузот на борците од Народноослободителната и Антифашистичка војна на Македонија 1941-1945 и граѓаните продолжувачи на боречките традиции за општините Штип и Карбинци со седиште во Штип.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 9 од 26

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Февруари 2019
П В С Ч П С Н
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize