Дома Настани
Настани
Средба на градоначалникот и претседателот на Советот со Центарот за управување со кризи
Четврток, 16 Ноември 2017 11:31

cuk1Градоначалникот на Штип, Благој Бочварски и претседателот на Советот, Јане Миланов денес имаа средба со претставници на Центарот за управување со кризи за Штип и Карбинци. Ова е прва средба со цел запознавање на новата локална самоуправа со надлежностите на ЦУК:

Повеќе...
 
Градоначалникот Бочварски лично донираше 30.000 денари за лекување на малата Валерија
Вторник, 14 Ноември 2017 13:54

BBocvarski izjavaШтип деновиве пулсира во знакот на хуманоста и солидарноста, собирајќи средства за малата Валерија која има итна потреба од операција за што се потребни 40.000 евра. Во акцијата денес се вклучи и локалната самоуправа а ново именуваниот градоначалник Благој Бочварски и лично донираше на сметката за Валерија:

Повеќе...
 
Средба на градоначалникот на Штип со Ректорот на штипскиот Универзитет
Понеделник, 13 Ноември 2017 13:28

sredba-rektor01Градоначалникот на Штип, Благој Бочварски денес имаше средба со ректорот на штипскиот универзитет „Гоце Делчев“, д-р Блажо Боев. Средбата е со цел воспоставување на нови можности за соработка меѓу двете институции:

Повеќе...
 
Средба на градоначалникот со наградените борачи на БК Балканец како дел од селекцијата на првенството во Словенија
Понеделник, 13 Ноември 2017 13:08

boraci1 resizeГрадоначалникот на Штип, Благој Бочварски денес оставри средба со учесниците на балканскиот шампионат во борење кој се оддржа во Словенија.Како што е познато,

Македонија е балкански шампион во екипна конкуренција на Балканското првенство за деца и кадети во Мурско Собота во Словенија. Македонските борачи освоија 2 златни, 3 србрени и 3 борнзени медали.

Повеќе...
 
Градоначалникот Бочварски на средба со претставници на ООУ „Славејко Арсов“ за добиено зелено знаме
Понеделник, 13 Ноември 2017 11:31

zname1 resizeООУ „Славејко Арсов“ минатиот петок во Скопје доби зелено еко-знаме како резултат на постигнување на еколошки успеси и постигнување на стандарди во оваа област. Тоа беше повод денес да имаат средба со градоначалникот на Штип, Благој Бочварски.Како што беше кажано зеленото знаме е резултат на многу активности во областа на екологијата, поаѓајќи од еко-акциите па се до замена на прозорци, врати, поставување на штедливи чешми и друго.

Повеќе...
 
Средба на градоначалникот Бчварски со Министерот Оливер Спасовски
Петок, 10 Ноември 2017 14:52

Bocvarski-Spasovski1Делегација на МВР предводена од Министерот Оливер Спасовски денес престојуваше во посета на општина Штип.

Повеќе...
 
Протоколарна средба на градоначалникот Бочварски со ректорот на УГД, Боев и со Керим
Петок, 10 Ноември 2017 14:38

sredba-boev-kerim1Градоначалникот на Штип, Благој Бочварски денес имаше кратка средба со Ректорот на штипскиот универзитет „Гоце Делчев“, д-р Блажо Боев.

Средбата беше искористена да се разменат мислења за понатамошната соработка, имајќи во предвид дека Универзитетот е важен дел од функционирањето на градот. Ректорот Боев беше гостин на денешната манифестација која општината и градоначалникот ја организираа за децата со посебни потреби во дворот на Ректоратот.

Повеќе...
 
Градоначалникот Бочварски на манифестацијата за децата со посебни потреби
Петок, 10 Ноември 2017 14:19

deca-potrebi1Со манифестацијата „Во чест на градот“, Општина Штип денес ја реализираше програмата за одбележување на Денот на ослободувањето на Штип, 8 ноември. На иницијатива на градоначалникот Благој Бочварски, денес се оддржа приредба во чест на децата со посебни потреби на која децата од градинката „Вера Циривири-Трена“ приредија мал рецитал и изведби а штипскиот естраден уметник Зоран Илиев ги забавуваше.

Повеќе...
 
Градоначалникот во обиколка на администрацијата во Општината
Петок, 10 Ноември 2017 13:22

Sredba1Градоначалникот на Штип, Благов Бочварски денес изврши обиколка на администрацијата во општинската зграда. Целта е да се запознае поблиску со работата на администрацијата и поединечно со работниот ангажман на секој од нив.

 

Повеќе...
 
Градоначалникот Бочварски на поетска средба со Михаил Ренџов
Петок, 10 Ноември 2017 11:12

Mihail Rendzov-1Вчера во Дом на млади се оддржа поетска средба со наслов „Јас.елегии“ од Михаил Ренџов.

На средбата присуствуваше и градоначалникот на Штип, Благој Бочварски.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 31 32 Следно > Крај >>

Страница 31 од 32

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Август 2019
П В С Ч П С Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize