Дома Настани
Настани
Оддржана првата седница на Комисија за спорт
Среда, 29 Ноември 2017 09:47

komisija-sport resizeВчера се оддржа првата седница на Комисијата за спорт на чиј дневен ред беа две точки.

Повеќе...
 
Оддржана комисија за образование
Вторник, 28 Ноември 2017 10:10

EducationВчера се оддржа првата седница на Комисијата за образование. На седницата на дневен ред беа пет точки.

Советниците определија заменик на претседателот на Комисијата за образование, усвоен е годишниот извештај за работата на СОУ Гимназија „Славчо Стојменски“-Штип за учебната 2016/2017 година, на СОУ „Коле Нехтенин“ и на СОУ „Димитар Мирасчиев“ додека извештајот за работата на СОУ „Јане Сандански“ заради отсуство на претставник од училиштето не беше на дневен ред.

 
Градоначалникот на локална трибина за превентивно здравство за Ромската популација
Вторник, 28 Ноември 2017 09:14

hera2 resizeГрадоначалникот на Штип, Благој Бочвaрски денес присуствуваше на локална трибина за подигање на свеста кај Ромската популација за важноста од превентивна здравствена заштита и стекнување на правото за здравствено осигурување.Трибината е во организација на ХЕРА - Асоцијација за здравствена едукација и истражување со поддршка на канцеларијата на УНИЦЕФ во Скопје.

Повеќе...
 
Градоначалникот оддржа втора средба со граѓани за предлог буџетот
Вторник, 28 Ноември 2017 08:37

rasprava-budzet-1Градоначалникот на Штип, Благој Бочварски синоќа ја продолжи серијата на состаноци и средби со жителите на урбаните заедници во Штип. Повод за средбите беше изготвувањето на новиот буџет на локалната самоуправа за 2018 година и утврдувањето на ставки за реализација на проекти кои урбаните заедници ќе ги побараат од општината и градоначалникот.

Повеќе...
 
Средба на градоначалникот со жители на УЗ „Васил Доганџиски„ и „Тошо Арсов“
Петок, 24 Ноември 2017 09:21

UZ-VD-TA-1Градоначалникот на Штип, Благој Бочаврски од синоќа ја започна серијата на состаноци и средби со жителите на урбаните заедници во Штип. Повод за средбите е изготвувањето на новиот буџет на локалната самоуправа за 2018 година и утврдувањето на ставки за реализација на проекти кои урбаните заедници ќе ги побараат од општината и градоначалникот.

Повеќе...
 
Градоначалникот Бочварски на прва средба со Регионалната стопанска комора - Штип
Четврток, 23 Ноември 2017 14:51

komora1 resizeРегионалната стопанска комора со седиште во Штип, денес оддржа седница на која присуствуваше и ново-избраниот градоначалник на Штип, Благој Бочварски. Средбата беше искористена за меѓусебно запознавање и за отпочнување на соработка помеѓу штипските стопанственици и новото раководство на општината:

Повеќе...
 
Средба на градоначалникот со претставници на НДИ и „Рома С.О.С“ за приоритети за Ромската заедница - Детектирани шест главни проблеми за Ромите
Четврток, 23 Ноември 2017 14:32

ndi-1 resizeГрадоначалникот на Штип, Благој Бочварски и претседателот на Советот на Општина Штип, Јане Миланов денес имаа средба со претставници на НДИ и на ромското здружение „Рома С.О.С“ во врска со проекти за подобрување на состојбата на Ромската заедница во градот.

Повеќе...
 
Оддржана седница на Совет на Општина Штип
Четврток, 23 Ноември 2017 14:19

sovet-opstina-stip-2Вчера се оддржа втората седница на Советот на Општина Штип на чиј дневен ред беа неколку точки.

Повеќе...
 
Штипската Клиничка болница доби донација од 200.000 евра
Четврток, 23 Ноември 2017 14:09

bolnica-1Клиничка болница-Штип доби нова донација во опрема и помагала во вредност од 200.000 евра, а која ја обезбеди шведската Невладина организација „Хенд Тил Хенд“, преку брачниот пар Розенгрен. Марија Розенгрен вели дека ова е четврта донација, а се заблагодари на градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски кој се ангажирал за да донацијата пристигне побргу во болницата.

Повеќе...
 
Протоколарна средба на градоначалникот на Штип со Министерот за Култура
Среда, 22 Ноември 2017 13:54

Kultura-sredba1Министерот за култура на Република Македонија, Роберт Алаѓозовски вчера попладне го посети Штип и оствари низа работни состаноци со претставници на институциите од областа на културата во градот кои се во надлежност на министерството.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Следно > Крај >>

Страница 29 од 31

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јули 2019
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize