Дома Настани
Настани
Средба со делегација на Општина Гоце Делчев, Р. Бугарија
Вторник, 16 Јануари 2018 14:19

opstina GDelcev 1 resizeЧест ми е што денеска во Општина Штип гостин ни е градоначалникот на Општина Гоце Делчев од Република Бугарија, господинот Владимир Москов. Ова ни е втора средба за многу краток период, преку којашто сакаме да ја продлабочиме соработката за сега и за во идниот период.

Повеќе...
 
Данок на имот
Вторник, 16 Јануари 2018 14:11

danok na imotВо врска со реализацијата на наплатата на даноци од физички и правни лица на Општина Штип за 2016, 2017 и план за 2018 година, ве известуваме дека:

Повеќе...
 
Одржана средба помеѓу градоначалникот Благој Бочварски со заменик-амбасадорот на Обединетото Кралство во Република Македонија, Пол Едвардс
Понеделник, 15 Јануари 2018 13:56

Sredba-UK1Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, оствари средба со заменик-амбасадорот на Обединетото Кралство во Република Македонија, Пол Едвардс. На средбата градоначалникот и заменик-амбасадорот разговараа за тековните активности и проекти на Општина Штип, инфраструктурните подвизи за целосен и еднаков развој на целата територија на општината, како и напорите на новата локална администрација да обезбеди поквалитетен живот на штипјани, чиста вода за пиење, еколошки безбедна животна средина и сл.

Повеќе...
 
Оддржана средба помеѓу градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, со амбасадорот на Кралството Холандија, Вилем Воутер Пламп
Четврток, 11 Јануари 2018 12:39

holand1Денеска градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, оствари средба со амбасадорот на Кралството Холандија во Република Македонија, Вилем Воутер Пламп. На средбата градоначалникот го запозна амбасадорот со тековната работа на Општина Штип, како на пример почеток на проект за изградба на детска градинка, инфраструктурни подвизи за развој на руралните делови од општината, но и одржување на инфраструктурата во градот, и тоа преку работа на обиколницата, проектот со МЗШВ за изградба на брана и тн.

Повеќе...
 
Јована Арсова - Спортист на Штип за 2017
Четврток, 11 Јануари 2018 12:09

jovanaКомисијата за избор на спортист за 2017 година ја одржа втората седница, на којашто за спортист на годината беше прогласена Јована Горгиева.

Во категоријата пионери, првото место го освои Стефан Штериев, второто Јован Данилов, а третото Љупче Михаилов.

Повеќе...
 
Одржана дебата за сообраќајни решенија во штипското централно подрачје
Среда, 10 Јануари 2018 12:45

debata1Денеска се одржа Дебата за сообраќајни решенија во штипското централно подрачје, којашто Општина Штип ја организираше со цел да се поттикне наоѓање паметни сообраќајни решенија за нашиот град. Покрај градоначалникот на Општина Штип, претставници на Општината и ЈП „Стипион 2011“, на денешната дебата присуствуваа и поканетите претставници на следниве институции, организации и здруженија: СВР Штип, АМД Штип, Здружение на возачи Штип, Здружение на такси превозници во Штип, Сектор за сообраќајни работи при МВР, Универзитет „Гоце Делчев“ Штип, невладини организации, медиумите, жители на урбаните заедници во Штип коишто се засегнати од проблемите предизвикани од сообраќајниот метеж, како и проф. д-р Верица Данчевска од Отсек за сообраќај и транспорт при Технички факултет на Универзитет „Св. Климент Охридски“ во Битола.

Повеќе...
 
Градоначалникот на увид на изградба на тротоар на улица „Борис Крајгер“
Среда, 03 Јануари 2018 09:24

Boris Krajger-1Општина Штип и во овој празничен период продолжува со изградба и реконструкција на патната инфраструктура во градот.

Во моментов се одвиваат градежни активности во повеќе делови од нашиот град. Денеска се наоѓаме во населбата Сењак, каде сакаме да го посочиме вниманието на јавноста кон изградбата на нов тротоар на улицата „Борис Крајгер“, на потегот од спортската сала „Јордан Мијалков“ до крстосницата со булевар „Партизанска“.

Повеќе...
 
Градоначалникот во посета на првото родено бебе во 2018
Вторник, 02 Јануари 2018 08:20

prvo bebe-2Градоначалникот на Општина Штип го посети првороденото дете во 2018 година во штипската клиничка болница. Станува збор за ќеркичката на Ивана Постолова од Општина Карбинци, којашто се родила во 01:50 ч. по полноќ во новогодишната ноќ.

Повеќе...
 
Доделени наградите за најсупешни новогодишни декорации
Четврток, 28 Декември 2017 14:59

nagradi1Градоначалникот Благој Бочварски денес ги додели наградите за најдобри новогодишно украсени објекти. За потсетување, според одлуката на Комисијата, годинава наградени се:

Повеќе...
 
Средба на градоначалникот со претставници на дежурните служби за Нова година
Среда, 27 Декември 2017 14:46

dezurni-sluzbi-1Градоначалникот на Штип, Благој Бочварски денес оствари средба со претставници на осум институции кои ќе имаат за задача да бидат дежурни за време на новогодишните и Божиќните празници, при што им врачи ваучер во поединечна вредност од 3000 денари:

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Следно > Крај >>

Страница 25 од 30

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

Moja opstina-baner resize

Makfest 2012 resize

ombudsman

Банер

ekoloski-dozvoli-baner

Календар

Јуни 2019
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize