Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани Средба со амбасадорката на САД во Република Северна Македонија, Н.Е. Кејт Брнс
Средба со амбасадорката на САД во Република Северна Македонија, Н.Е. Кејт Брнс
Петок, 17 Декември 2021 15:45

Ambasadorka-USAДенес, Градоначалникот на Општина Штип Иван Јорданов оствари средба со Н.Е. Амбасадорката на Обединетите Американски Држави во Република Северна Македонија, Госпоѓа Кејт Брнс, на која разговараа за актуелните состојби во Општина Штип, можностите кои ги нуди Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип, како и бизнис можностите и инфраструктурните капацитети на нашиот град.

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јануари 2022
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize