Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани прием на младите борачи од БК „Олимпија“
прием на младите борачи од БК „Олимпија“
Четврток, 09 Декември 2021 13:26

BK-Olimpija-01На огромно задоволство на Градоначалникот на општина Штип, Иван Јорданов, денес гости во неговиот кабинет  беа младите борачи од БК Олимпија, кои викендов на Меѓународниот турнир во борење за млади Трофеј Победник 2021 го закитија нашиот град со 7 златни, 2 сребрени и 2 бронзени медали.

Градоначалникот истакна дека во надерниот период планира превземање на сериозни чекори за унапредување на спортот и мотивирање на младите таленти.

BK-Olimpija-02

BK-Olimpija-03 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јануари 2022
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize