Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани Средба со претставници од бизнис секторот
Средба со претставници од бизнис секторот
Вторник, 07 Декември 2021 14:24

BiznisSektor-01Денес Градоначалникот на Општина Штип - Иван Јорданов, заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицковски, остварија средба со претставниците на бизнис секторот од Штип, на која се разгледаа проблемите, потребите и можностите, како и за одлучноста за донесување на ГУП-от и формирање на Економски совет.

После една година застој, ќе се овозможи да се купуваат градежни парцели, а општината да стане главен партнер и соработник на приватниот сектор.

BiznisSektor-02

BiznisSektor-03 

 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јануари 2022
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize