Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Дома Настани „16 дена активизам за борба против родово базирано насилство"
„16 дена активизам за борба против родово базирано насилство"
Вторник, 07 Декември 2021 12:13

RodovoBaziranoNasilstvo-01Во рамки на кампањата на светско и на национално ниво ,,16 дена активизам за борба против родово базирано насилство", Општина Штип се вклучи со организирање на тематска трибина, на која предавачи беа претставници од три организации и институции, и тоа: СВР- Штип, Здружение на граѓани "ЕХО"  Меѓуопштинскиот Центар за социјални работи - Штип.

Градоначалникот на Општина Штип - Иван Јорданов истакна  дека Општината  треба да води грижа за сите граѓани, за нивната благосостојба, здравје и безбедност

RodovoBaziranoNasilstvo-02

RodovoBaziranoNasilstvo-03

RodovoBaziranoNasilstvo-04 

 

Tourist map Stip resize

kvalitet na vozduh PM10 resize

ombudsman logo mk

Банер

Календар

Јануари 2022
П В С Ч П С Н
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

ISO sertifikat baner resize